Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Астраханська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04352693) був реорганізований і увійшов до складу Мирненської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села

 Історія Астраханської сільської ради

Астраханська сільська рада утворена в 1922 році. Сільська рада розташована за адресою: 72344, вул. Заводська, 15, с. Астраханка, Мелітопольський район, Запорізька область.

До сільської ради входить 4 населених пунктів, площа яких - 903 га, а саме: Астраханка, Борисівка, Свободне та Арабка.

Кількість населення на 01.01.2020 року - 1345 чоловік


Астраханка – село, центр сільської ради. Розташована за 27 км від районного центру та 30 км від залізничної станції Мелітополь на лінії Федорівка – Джанкой.

Площа населеного пункту складає 598 га.

Населення станом на 01.01.2020 року складає 923 чоловік. 

День села святкується 23 вересня.

 На території Астраханки знаходиться поштове відділення, АТС, відділення Мелітопольського РЕМ, ФХ “Наталія”, ВК "Мелітопольський “Агрос”, ТОВ “Росія”, СВК "Росія", ТОВ "Агро-Астраханка", ПП "Астраханське", чотири магазини, два молитвенних дома, православна церква, Скіт. ВК "Астраханка" забезпечує населення питною водою (виконавчий директор Крижановська Лідія Василівна).

Сьогодні в селі Астраханка є середня школа (27 вчителів, 115 учнів), дошкільний підрозділ Астраханської ЗШ І-ІІІ ст, бібліотека з книжковим фондом 15093 екземпляри, Астраханська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (сімейний лікар - Хмиров Михайло Вікторович) та аптека. На базі Будинку культури створено культурно-спортивний комплекс до складу якого входять: спортивна зала з роздягальними, тренажерна зала, кімнати відпочинку, музей, глядацька зала на 100 місць.

Після 1820 року в Таврійській губернії по ліву сторону ріки Молочна недалеко від Мелітополя було виділено три великі слободи для переселенців-іновірців. Так в 1825 році було засноване село Астраханка молоканами-християнами, переселеними з Астраханської губернії. Село назване в честь свого попереднього місце проживання. Астраханка з перших років заснування була відома своїм прекрасним хазяйством, незважаючи на те, що в результаті своїх вірувань, молокани були значно обмежені в своїх громадянських правах: не мали права селитись в інших містах і селах. А з 1836 року молокани позбавлені права виїзду для господарських занять зі свого поселення далі 30 верст. 

Незважаючи на це, населення справно платить податки, відрізняється особливою працьовитістю і одностайністю, що складає головну причину їх успіху в господарських справах. Астраханка на 1868 рік- найзаможніше поселення Бердянського повіту. 

Одним з основних занять було вівчарство, яке було доведене до досконалості.

В числі переселених молокан було кілька десятків православних, які розійшлись з молоканами в питаннях віри і відділились. Так в 1822-26 роках утворилось село Борисівка.

З 1875 року і до початку першої світової війни Астраханка була центром кустарного виробництва сільсько-господарських віялок в Бердянському повіті. Цим промислом займались 23 господарства, виготовляючи щорічно в середньому 8 тисяч віялок. Виготовлялись швейні машинки німецької марки “Зінгер”. Кустарний цех Астраханки входив в корпорацію Бердянського заводу по виготовленню віялок і сільхозмашин і був одним із значних заводів Європи. В кінці 18 віку в Астраханці вже працював цегельний завод, в селі була побудована церква, духовна семінарія, великий паровий млин, яка обслуговувала весь округ.

В період першої російської революції 1905-1907 рр. і після неї активну агітаційну роботу проводили місцеві жителі-брати Іван, Тимофій, Григорій, Василь і Петро Круглови та Григорій Мамонтов. В грудні 1910р. вони були вислані на рік із села під надзор поліції.

В селі Радянська влада була установлена в січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 240 жителів Астраханки, 37 із них нагороджені орденами і медалями СРСР, 147 загинули. В їх честь встановлений обеліск. Три уроженці села є Героями Радянського Союзу.


Борисівка - село, підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 23 км від районного центру та залізничної станції Мелітополь на лінії Федорівка – Джанкой.

Площа населеного пункту складає 137 га.

Населення станом на 01.01.20120 року складає 164 чоловік.

День села святкується 23 вересня.

Переселенцями із Полтавщини в 1910-1912рр. були утворені села Арабка і Свободне.


Свободне - село, підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 35 км від районного центру та залізничної станції Мелітополь на лінії Федорівка – Джанкой.

Площа населеного пункту складає 123 га.

Населення станом на 01.01.2020 року складає 186 чоловік.

День села святкується 22 вересня.

На території с. Свободне знаходиться сільськогосподарське підприємство ТОВ “Агро-Вільне”, ФП, сільський клуб, магазин.


Арабка - село, підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 38 км від районного центру та залізничної станції Мелітополь на лінії Федорівка – Джанкой.

Площа населеного пункту складає 45 га.

Населення станом на 01.01.2020 року складає 72 чоловіки.

День села святкується 22 вересня.


 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *